Monitorowanie czasu prawcy z programem

Monitorowanie czasu prawcy z programem

Monitorowanie czas pracy, zarówno swojego, jak i swoich podwładnych, może okazać się bardzo przydatne. Dzięki temu będziesz mógł podjąć próbę zoptymalizowania swoich działań oraz zwiększenia ich efektywności. Służący do ewidencji czasu pracy program jest bardzo prosty w obsłudze, korzystanie z niego może przynieś bardzo wymierne korzyści.

Ewidencja czasu pracy – program zrobi to za Ciebie!

Istnieją różne sposoby na monitorowanie czasu pracy pracowników. Jednym z nich jest właśnie specjalne narzędzie informatyczne w postaci programu. Takie oprogramowanie powinno być maksymalnie uproszczone w obsłudze. Najczęściej interfejs narzędzia ogranicza się do pola tekstowego, w którym wpisuje się aktualnie wykonywane zadanie, a obok niego znajduje się przycisk start/stop. Stworzony do ewidencji czasu pracy program nie ma za zadanie stresować pracowników, lecz maksymalnie zoptymalizować ich pracę. Nowoczesne systemy mają dostępne różne aplikacje z dodatkowymi funkcjami. Jedna z nich umożliwia pracownikom na korzystanie z programu na urządzeniach mobilnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – nie każdy pracuje za biurkiem i ma dostęp do narzędzi biurowych. Co za tym idzie, nie wszyscy mają zapewniony stały dostęp do Internetu, dlatego program i aplikacje można obsługiwać zarówno w trybie offline, jak i online.

Rozbudowane możliwości i zalety

Ewidencjonowanie czasu pracy za pomocą programu pozwala na definiowanie poszczególnych zadań poprzez nadawanie im konkretnych tagów. Dzięki temu w każdej chwili można sporządzić raport z przeprowadzonych działań na podstawie wybranych kryteriów. Raporty można w prosty sposób eksportować np. do pliku PDF i wydrukować. Programy występują zazwyczaj w dwóch wersjach: podstawowej (często bezpłatnej) i rozszerzonej, którą trzeba dodatkowo wykupić. Wprowadzenie takiego oprogramowania do firmy z pewnością podniesie poziom dyscypliny wśród pracowników i ułatwi pracę osobom, które zajmują się kadrami. Poprzez wyeliminowanie kart obecności (mogą być one prowadzone drogą elektroniczną w programie) zmniejszy się również zużycie firmowego papieru. Firma może więc nawet zaoszczędzić.

Programy służce do prowadzenia ewidencji czasu pracy mogą znacznie zwiększyć efektywność wykonywanych zadań przez pracowników. Ewidencjonowanie czasu pracy będzie wskazówką dla właściciela firmy przy podejmowaniu decyzji odnośnie wysokości wynagrodzeń dla pracowników. Wszystkie dane będą przejrzyste i czytelne, a co za tym idzie – sprawiedliwe.

Dodaj komentarz