Jakie są trudności przy sprzedaży na Allegro?

Jakie są trudności przy sprzedaży na Allegro?

Doświadczenia z handlem wysyłkowym wiele osób rozpoczyna od największej polskiej platformy sprzedażowej Allegro. Dzięki swojej popularności przyciąga ona miliony zarówno kupujących jak i sprzedających. Okazuje się jednak, że w obecnych czasach prowadzenie z sukcesami sprzedaży na Allegro wcale nie jest takie proste.

Specyfika portalu Allegro

Allegro to największa polska platforma sprzedażowa, na którą każdego dnia wchodzi kilka milionów potencjalnych kupujących i jednocześnie działa tutaj ponad 100 000 sprzedawców. Właśnie na Allegro swoje pierwsze działania biznesowe rozpoczyna tysiące początkujących przedsiębiorców. Wynika to z faktu, że zarejestrować się można stosunkowo łatwo i do rozpoczęcia takiej działalności nie potrzeba dużych środków na start. Wielu początkujących przedsiębiorców na samym wstępie, nie ma wystarczających środków aby otworzyć sobie własny sklep internetowy oraz go wypozycjonować. Rozpoczęcie więc działalności na dużej platformie handlowej wydaje się dużo prostsze i szybsze. Jednocześnie należy zauważyć, że ogromna popularność Allegro jest jednocześnie siłą jak i minusem tego portalu. Przy tak dużej ilości podobnych ofert dominuje przede wszystkim konkurencja cenowa, co nie jest korzystne dla przedsiębiorców. Dodatkowo w ostatnich latach portal ten stał się bardzo drogi. Oprócz prowizji od sprzedaży trzeba uiszczać opłaty związane z przesyłkami, z promowaniem i jeszcze kilkoma innymi rzeczami. Korzystanie z portalu dla sprzedawców jest stosunkowo proste. Aby móc coś sprzedać, trzeba zrobić najpierw dobre zdjęcia, przygotować wyczerpujący opis i wystawić oferty. Jednocześnie bardzo ważna będzie konkurencyjna cena. Trzeba więc umieć znaleźć dobrych dostawców i negocjować z nimi ceny.

Dlaczego sprzedaż na Allegro jest trudna?

Wobec ogromnej ilości podobnych ofert bardzo trudno jest się na tym portalu przebić. Dość często jest tak, że z pozoru bardzo dobra oferta ma ledwie kilka wyświetleń w miesiącu, co jest stanowczo za małą ilością. W wielu kategoriach jest tak duże przepełnienie, że aby w ogóle zostać zauważonym, koniecznym jest wykupywanie drogich wyróżnień, od których pobierane są odpowiednio wyższe prowizje przy sprzedaży. Należy też zauważyć że działanie na portalu Allegro pomimo znacznej automatyzacji wymaga bardzo dużo czasu. Samo wystawianie ofert jest dość czasochłonne, ponieważ portal cały czas podwyższa wymagania. Od dłuższego czasu nie można dodawać innych zdjęć w miniaturce, niż te bez tła, co wymaga dodatkowego czasu na obróbkę zdjęć.

Dodaj komentarz