E-handel wypiera zakupy tradycyjne

E-handel wypiera zakupy tradycyjne

Sklepy internetowe stały się bardzo powszechną formą handlu. Kupować przez Internet jest przecież bardzo wygodnie. Po co mamy wychodzić z domu i jechać do oddalonego o kilka, czasami kilkanaście km marketu? Wystarczy przecież włączyć komputer, by buszowanie po sklepowych pułkach zastąpić serfowaniem po różnorodnych witrynach.

Kupowanie w sieci ma dużo innych plusów. Towary do kupienia on-line są często dużo tańsze, mamy możliwość skorzystania z różnorodnych promocji i opustów. Możemy też znaleźć rzeczy np. ubrania, które trudno dostępne są w tradycyjnych sklepach. Szybciej znajdujemy to, czym w danej chwili jesteśmy zainteresowani. Z usług sklepów w sieci możemy korzystać 24 godziny na dobę, właściwie bez żadnych ograniczeń.

Dziś kupujemy w Internecie nie tylko akcesoria komputerowe, ubrania czy kosmetyki, ale nawet lekarstwa. Zamawiamy poprzez Internet kwiaty i rezerwujemy bilety lotnicze. Hasło ”Internet- zakupy bez ograniczeń”, nie jest bynajmniej tylko szablonowym sloganem. Kupujemy co tylko chcemy, w dowolnych ilościach, nie zważając na porę zakupów.

Handel w sieci ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Ci, którym idea elektronicznych zakupów się podoba, przytaczają wyżej wymienione zalety sklepów on-line. Przeciwnicy obalają koronny argument kupujących w sieci. Według nich, zakupy w sieci nie mają uroku tradycyjnego buszowania po marketach, gdzie towar można zobaczyć na żywo, oglądnąć, przymierzyć czy dotknąć. Zakupy w sieci to według nich żadna przyjemność. Poza tym trzeba dodatkowo opłacać koszty przesyłki i czekać na nią kilka dni. Niestety nadal zdarza się też, że nie dostajemy tego, czego chcieliśmy. I to ma być wygoda?

Trudno jednoznacznie określić, która strona sporu ma rację. Nikt też nie chce przekonywać sceptycznie nastawionych do tematu osób, by nagle diametralnie zmienili swoje zdanie. Jedno jest pewne, zanim skorzystamy z usług sklepu internetowego powinniśmy poszukać w sieci informacji na jego temat, opinii innych klientów. Kupujmy w sprawdzonych e-sklepach! Pewności nigdy za wiele. A wszystko po to byśmy byli z naszych zakupów po prostu zadowoleni. Pamiętajmy też o naszych prawach – prawach e-konsumentów.

Dodaj komentarz