Jak napisać osobiste sformułowanie wizji i dlaczego powinieneś to zrobić?

Jak napisać osobiste sformułowanie wizji i dlaczego powinieneś to zrobić?

Jak napisać osobiste sformułowanie wizji i dlaczego powinieneś to zrobić?

Napisałeś już CV, życiorys, list motywacyjny. Czy potrzebujesz również osobistego oświadczenia o wizji? Odpowiedź brzmi: tak. W przeciwieństwie do trzech pierwszych dokumentów, które wysyłasz do innych ludzi, oświadczenie o wizji osobistej jest dla Ciebie. Jest to podsumowanie Twoich celów zawodowych i osobistych oraz tego, co musisz zrobić, aby je osiągnąć. Wizja osobista może być światłem przewodnim pośród zmian, wyzwań i triumfów w życiu zawodowym i osobistym. Twoja deklaracja wizji będzie jednym krótkim akapitem, ale będzie zawierała bardzo wiele. Z tego powodu, napisanie go zajmie trochę czasu i osobistej refleksji. Na początek, pisz swobodnie i edytuj po drodze.

Oceń swoje mocne i słabe strony

Twoje mocne strony są dobrym wskaźnikiem tego, w czym będziesz się wyróżniać, więc spisz je. Mogą to być rzeczy, które przychodzą Ci naturalnie lub takie, które doskonaliłeś przez lata. Wielu z nas ma ślepy zaułek, jeśli chodzi o ocenianie siebie, więc nie jest złym pomysłem poproszenie zaufanego przyjaciela lub mentora o ich wkład. Jednak tylko dlatego, że jesteś w czymś dobry, nie oznacza, że koniecznie chcesz zrobić z tego karierę. Wypisz również swoje słabe strony, ponieważ pokażą Ci one, co musisz poprawić. Twoja osobista deklaracja wizji jest zorientowana na przyszłość, więc masz czas na naukę nowych umiejętności i szlifowanie tych, które nie są tak rozwinięte, jeśli uważasz, że są one ważne dla osiągnięcia Twojego celu.

Wyobraź sobie przyszłość

Jak wygląda Twoje życie w przyszłości? Wyobrażenie sobie jasnego obrazu przyszłych lat da Ci pomysł na to, jak powinna wyglądać Twoja osobista deklaracja wizji. Być może istnieje problem, który chciałbyś rozwiązać lub kwalifikacje, które chciałbyś osiągnąć. Jeśli widzisz siebie pracującego z liderami społeczności nad projektami krótkoterminowymi, zapisz to.

Jasno określ swoją motywację

Aby Twoje cele stały się rzeczywistością, musisz mieć jasną siłę napędową. Dlaczego chcesz robić to, co chcesz robić? Odpowiedź na to pytanie powinna być zawarta w Twojej osobistej deklaracji wizji.

Odwołaj się do swoich wartości

Nazwij ideały, które są dla Ciebie ważne. Może to być radość, uczciwość lub bezpieczeństwo. Świadomość tego, co cenisz, wyznacza Twoją drogę. Może również pomóc Ci zainspirować innych, aby przyłączyli się do Ciebie w Twojej misji. Zrównoważenie wyników wewnętrznych i zewnętrznych Nasze życie powinno służyć nie tylko innym, ale także nam samym. Twoja wizja powinna być spełniona i satysfakcjonująca również dla Ciebie. Napisana przez ciebie deklaracja wizji osobistej powinna jasno określać, co chcesz osiągnąć.

Daj sobie wyzwanie

Nie użalaj się nad tą deklarację wizji. Osobista deklaracja wizji będzie działać jako przewodnik w Twojej podróży zawodowej i życiowej. Gdzie chcesz się udać i co chcesz robić? Pomyśl o jeździe samochodem bez mapy w porównaniu z jazdą z mapą. Pomocne jest posiadanie przewodnika, który pokaże Ci, gdzie znajdują się najważniejsze przystanki, a gdzie trzeba zrobić objazdy. Według badań, zapisanie czegoś ręcznie, a nie tylko sporządzenie notatki, pomaga nam lepiej zapamiętać to, co zapamiętaliśmy. Pisanie prowadzi do zwiększonej retencji i zrozumienia, a także aktywuje pewne ścieżki w mózgu. Kiedy wypiszesz swoje oświadczenie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz o nim pamiętać i dążyć do jego realizacji.

To pomoże Ci się podnieść, gdy się potkniesz

Niepowodzenia są nieuniknioną częścią życia. Możesz zostać zwolniony, Twoja firma może być zmuszona do niespodziewanego zamknięcia lub możesz stracić motywację. W takich chwilach możesz spojrzeć wstecz na swoją osobistą deklarację wizji, aby przypomnieć sobie o swoim celu. To może być impuls, którego potrzebujesz, aby wrócić na właściwe tory. Myślenie, że życie osobiste nie ma wpływu na życie zawodowe i odwrotnie, to już zamierzchła przeszłość. Osobista deklaracja wizji może poprowadzić Cię w kierunku zrównania tych dwóch ważnych obszarów życia, zamiast pozostawania w konflikcie. Osobista deklaracja wizji może pomóc Ci wspierać obie te sfery.

Pomoże Ci określić, kiedy powiedzieć “tak”, a kiedy “nie”.

Firmy opracowują deklaracje misji, aby kierować nimi w czasach niepewności. Czy powinieneś powiedzieć “tak” tej fuzji i powiększyć firmę, ale ryzykować, że nie będziesz w stanie zadbać o pracowników tak, jak wcześniej? Jeśli Twoja misja mówi, że dbanie o pracowników jest częścią Twojej tożsamości, odpowiedź jest łatwiejsza. W ten sam sposób jednostki będą miały do czynienia z sytuacjami w pracy, w których trudno jest powiedzieć “tak” lub “nie”. Wyobraźmy sobie kierownika, który stoi przed następującym dylematem: przyjąć awans w obecnej pracy w dziedzinie edukacji, czy podjąć pracę w innej dziedzinie, która obiecuje dużo więcej pieniędzy. Gdyby jej wizja osobista brzmiała tak: “Wykorzystać moje umiejętności, aby pomóc małym dzieciom w uzyskaniu wysokiej jakości edukacji i być liderem w swojej dziedzinie do 35 roku życia”, łatwiej będzie jej odmówić nowej pracy.

Podsumowując

Osobista deklaracja wizji pomaga nie tylko w karierze, ale także w życiu osobistym. Działa jako przypomnienie, dlaczego robisz to, co robisz, i jako mapa, która pomoże ci utrzymać się na drodze do osiągnięcia twoich celów. Pozwala ci podejmować decyzje, które są obliczone, odfiltrować emocje i zewnętrzne wpływy i trzymać się wcześniej ustalonego planu.

Bardzo skuteczne techniki negocjacyjne dla liderów

Jako lider, opanowanie solidnych technik negocjacyjnych może pomóc Ci w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji. Ten artykuł przedstawia trzy bardzo skuteczne techniki negocjacyjne dla liderów, które pozwalają łatwo rozwiązywać spory.Niezależnie od tego, czy pracujesz nad nową umową z dostawcą, mediujesz w przypadku załamania komunikacji, czy omawiasz podwyżkę wynagrodzenia z pracownikiem, zrozumienie motywacji drugiej strony jest niezbędne do osiągnięcia rezultatu, który przyniesie korzyści Twojej organizacji.

Jak każdy, kto pracował w firmie, prawdopodobnie zauważył, nie każdy dobry lider jest dobrym negocjatorem. Na szczęście, dzięki najlepszym zaawansowanym szkoleniom negocjacyjnym dla liderów, postępowi liderzy mogą odblokować swój potencjał, aby stać się skutecznymi negocjatorami. Niektóre z podstawowych technik, o których należy pamiętać, to:

Planowanie z wyprzedzeniem

Jest takie stare powiedzenie: “Nie planować, to planować, aby zawieść”. Planowanie kładzie fundament pod udaną dyskusję. Planowanie to kompleksowy proces, który wymaga poznania drugiego negocjatora, ustalenia celów i zadań oraz oceny dostępnych alternatyw.

Zdobądź istotne dane

Zbierz istotne dane i fakty, które będą potrzebne na nadchodzące spotkanie. Rodzaj potrzebnych informacji zależy od charakteru spotkania. Na przykład, jeśli pracujesz nad umową ze sprzedawcą, zbierz szczegóły dotyczące jego produktów i usług, zasad wysyłki i minimalnej wielkości zamówienia. Z drugiej strony, jeśli omawiasz podwyżkę wynagrodzenia z pracownikiem, zbierz informacje na temat jego wydajności i historii zatrudnienia. Informacja to potęga, a posiadanie odpowiednich szczegółów daje ci przewagę podczas dyskusji.

Poznaj drugiego negocjatora

Aby skutecznie negocjować, powinieneś dowiedzieć się więcej o osobie, z którą się spotykasz. Zbadaj drugiego negocjatora, aby odkryć jego mocne i słabe strony. Rozważ następujące kwestie:

  • Jakie są potrzeby sprzedawcy/pracownika/klienta?
  • Jaką wartość sprzedawca/pracownik/klient wnosi do Twojego biznesu?

Sprawdź stronę internetową negocjatora, jego stronę w mediach społecznościowych lub informacje prasowe, aby zebrać informacje, które mogą być przydatne. Możesz również porozmawiać z partnerami biznesowymi, którzy mieli wcześniej do czynienia ze sprzedawcą, aby uzyskać przydatne informacje na temat jego wzorców i stylów negocjacyjnych.

Śledź swoje osiągnięcia

Kiedy już znajdziesz odpowiednie informacje i poznasz drugiego negocjatora, oceń swoją pozycję. Przewiduj dyskusję, wiedz, czego chcesz, i zaplanuj, jak odeprzeć obiekcje, które możesz napotkać. Niektóre z pytań, które należy sobie zadać to:

  • Jaka jest twoja dolna granica?
  • Jaka jest Twoja minimalna akceptowalna oferta?
  • Jaką wartość oferuje Twoja organizacja?
  • Jaki jest Twój plan B?
  • Jasna komunikacja

Szkolenie z zakresu negocjacji podkreśla znaczenie jasnej komunikacji w różnych scenariuszach. Niezależnie od tego, czy prowadzisz formalne czy nieformalne negocjacje, jasna komunikacja często zwiększa szanse na uzyskanie pożądanych rezultatów.

Komunikuj się elastycznie

Często może się zdarzyć, że będziesz musiał zmienić sposób komunikacji, aby dostosować się do potrzeb drugiego negocjatora. W trakcie dyskusji wyrażaj swoje pomysły w sposób jasny i zwięzły, zachowując przy tym szacunek. Jeśli sposób, w jaki się komunikujesz, przeszkadza, idealnie jest dostosować swój styl, aby jasno przekazać wiadomość. Co najważniejsze, udział w kursie negocjacyjnym może pomóc ci nauczyć się, kiedy przekonywać, inspirować i ekscytować drugiego negocjatora.

Inteligencja emocjonalna

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu z rodziną, czy zabezpieczasz transakcję biznesową, wykazanie się inteligencją emocjonalną pozwoli Ci zapanować nad każdą sytuacją. Jako lider, inteligentnie jest rozumieć zarówno swoje własne emocje, jak i emocje drugiej osoby. Należy pamiętać, że emocje wpływają na myślenie i mogą łatwo zagrozić negocjacjom, gdy wymkną się spod kontroli. Aby utrzymać spotkanie pod kontrolą, inspiruj emocje innych uczestników – i kontroluj swoje. Wspaniali liderzy znajdują równowagę pomiędzy “uczuciami” i “myśleniem” uczestników negocjacji, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Aktywne słuchanie

Aktywne słuchanie idzie w parze z elastyczną komunikacją. Aktywne słuchanie daje drugiemu negocjatorowi świadomość, że doskonale rozumiesz jego stanowisko. Chcąc się odwdzięczyć, druga osoba może poczuć się zobowiązana do zaakceptowania twojego pomysłu.

Dodaj komentarz