Jak szukać dobrego pracownika? Jakich błędów nie popełniać szukając pracy?

Jak szukać dobrego pracownika? Jakich błędów nie popełniać szukając pracy?

Bezrobocie to problem, który może dotknąć każdego z nas. Obojętnie czy jesteś wysoko wykwalifikowanym specjalistą w swojej dziedzinie zawodowej czy pracownikiem fizycznym, kiedyś będziesz poszukiwać wakatu.

O to kilka najczęściej popełnianych błędów w trakcie szukania pracy

Jeśli straciłeś pracę lub dopiero zaczynasz swoją przygodę na rynku pracy, musisz pamiętać, że w dzisiejszych czasach należy się kierować trzema podstawowymi warunkami znalezienia pracy , którymi są:

  • doświadczenie
  • wizerunek
  • wiedza / wykształcenie.

Na początku pamiętać należy o zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia. Jeśli chcesz zdobyć upragnione stanowisko, musisz wiedzieć, że pracownicy działu rekrutacyjnego dziennie otrzymują bardzo dużo podań o pracę. Dlatego jeśli chcesz zrobić pozytywne wrażenie i zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, zajmij się solidnym napisaniem swojego CV. Jeżeli wybierasz najłatwiejszy sposób z możliwych i kopiujesz wzór z internetu, nie oczekuj, że zostaniesz zauważony. Jeśli Tobie nie zależy na samym początku, kiedy aplikujesz na konkretne stanowisko to już dajesz swój obraz jako pracownika, który nie jest zmotywowany do działania, kreatywny, ani tym bardziej zaangażowany w wykonywanie powierzonych mu zadań. Tutaj musisz się czymś wyróżnić, tak jak na przykład Łukasz Jakubiak, który posunął się o krok dalej i wydrukował swoje CV w formacie plakatu. Został zauważony i dziś pracuje nie tylko jako twórca internetowy, ale też występuje w telewizji. Gdy piszesz CV nie możesz myśleć jak wszyscy, musisz stawiać na indywidualność, znaleźć w sobie unikalne korzyści dla pracodawcy, który ma Cię zatrudnić. Dlatego pisząc CV, pamiętaj o cytacie Alberta Einsteina :”Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Niestety większość kandydatów zachowuje się w ten sposób, wysyła wzorcowe CV i oczekuje telefonu, który nigdy nie dzwoni. Drugim błędem jaki najczęściej jest popełniany z ignorancji, to nie przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, czyli sytuacja kiedy nie wiem nic o firmie w której chcemy pracować. Nie znamy jej polityki, wartości czy historii. Innym błędem oczywiście, może być niestosowny ubiór lub zupełna nieznajomość dziedziny w jakiej chcemy pracować. Nawet kiedy pragniesz zdobyć staż czy nawet praktyki, powinieneśzacząć od czytania o dziedzinie zawodowej z którą wiążesz przyszłość. Wykaż się, zainteresuj, pokazując swoje zaangażowanie, rokujesz na wartościowego pracownika. Powodzenia!

Dodaj komentarz