Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych firm

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych firm

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych firm

Kredyt konsolidacyjny zwykle kojarzy się z ofertą przeznaczoną dla klientów indywidualnych. Możliwość połączenia różnych zadłużeń z wielu źródeł w jeden wspólny kredyt ratuje często przed naprawdę poważnymi problemami, utratą domów, zaufania i wieloletnią walką o utrzymanie się na powierzchni. Kredyty zaciągane w bankach, w ramach pożyczek bez BIK czy chwilówki połączone w jeden kredyt konsolidacyjny pomagają przetrwać zarówno osobom prywatnym jak i firmom oraz właścicielom tych firm.

Kredyt konsolidacyjny dla firm, co to jest? 

Pożyczka konsolidacyjna czy kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu w jedno kilku różnego rodzaju zobowiązań finansowych. Ta forma przekształcenia swoich zobowiązań jest już możliwa dla firm. Przedsiębiorca, zadłużony wcześniej w różnych bankach, łączy wszystkie zobowiązania w jedną większą pożyczkę obciążoną tylko jedną ratą. Najczęściej rata ta jest znacząco niższa i negocjowalna (niższa niż suma rat z konsolidowanych obciążeń). Niższa rata, na której opiera się cała idea kredytu konsolidacyjnego jest możliwa dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, a także bardzo często dzięki niższemu oprocentowaniu nowo powstałego zobowiązania. W przypadku firm, bardzo często, w procesie konsolidacji kredytów przedsiębiorca może dobrać dodatkową gotówkę na dowolny cel. Jednak ta możliwość zależy od indywidualnych warunków i zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Zadłużony przedsiębiorca musi jednak zdawać sobie sprawę, że konsolidacja kredytów nie jest równoważna z oddłużeniem firmy. Dokonując konsolidacji kredytów właściciel firmy powinien dokładnie przeanalizować warunki spłaty wcześniejszych zobowiązań, czy opłaty z nimi związane nie przewyższą korzyści wynikających z połączenia wszystkich zadłużeń.

Jakie korzyści dla dla zadłużonych firm?

Konsolidacja kredytów dla zadłużonych firm przede wszystkim zmienia znacząco sytuację finansową firmy.  Poprawia dyscyplinę finansową przedsiębiorstwa i podnosi jego kondycję finansową. Jednak warto wiedzieć, że uzyskanie kredytu konsolidacyjnego dla firmy poważnie zadłużonej i takiej, która ma znaczące opóźnienia w spłacie zadłużeń nie jest łatwe. Każda instytucja finansowa podchodzi dość ostrożnie do takich rozwiązań, zwłaszcza, że najczęściej kredyty brane przez firmy nie są małe. Jeżeli jednak firmie uda się pozyskać tego typu kredyt, natychmiast w oczach banków czy innych instytucji podnosi się wiarygodność firmy a to prowadzi do uzyskania dalszych udogodnień w okresie spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Dodaj komentarz