Na czym polega pozycjonowanie?

Co warto wiedzieć przed zainwestowaniem na polskiej giełdzie?

Pozycjonowanie stron w Internecie to różnego rodzaju zabiegi, które podnoszą pozycję konkretnej witryny. Jeśli jesteśmy twórcami jakiegoś serwisu internetowego dobrze jest zadbać o jego popularność w sieci. Istnieje na to kilka dobrych sposobów. Strona internetowa staje się w Internecie pewnego rodzaju towarem, który powinien trafić do jak największej liczby odbiorców, dlatego tak ważne jest pozycjonowanie stron.

Ogólnie rzecz biorąc pozycjonowanie, zwane też optymalizacją, to zespół zabiegów, którego celem jest podniesienie pozycji w sieci. Chodzi o to, aby podczas wyszukiwania jakiegoś słowa lub frazy nasza witryna wyskakiwała w wynikach wyszukiwania jak najwyżej. Im wyższa będzie pozycja, tym większe prawdopodobieństwo, że więcej osób zajrzy na naszą stronę. Co zatem zrobić, aby ta pozycja była jak najwyższa?

Warto zadbać o dobrą domenę internetową. Nie od dziś wiadomo, że dobra, chwytliwa nazwa zawsze przyciągnie. Według statystyk i wyników wyszukiwania do najchętniej wybieranych domen należą: dziecko.pl, gazeta.pl, dom.pl, auto.pl czy praca.pl. Jeśli jakaś domena jest już wykupiona, warto starać się ją odkupić. Nawet jeśli cena będzie wysoka, wszystko może się zwrócić z czasem i kupienie takiej domeny może okazać się bardzo dobrą inwestycją. Warto pamiętać, że dobra domena, czyli adres strony, nie powinna być skomplikowana. Musi być łatwa do zapamiętania. Oczywistym jest, że łatwa i w miarę krótka nazwa, która jak najdokładniej odzwierciedla treść witryny, będzie lepsza od długiego, trudnego do zapamiętania adresu.

Bardzo dobrym sposobem na wypozycjonowanie strony jest umieszczenie witryny w katalogu. Możemy wyróżnić bardzo dużo odmian katalogów. Katalogi SEO to miejsce, w którym można znaleźć strony posegregowane według tematyki. W katalogach można odnaleźć zarówno strony związane z modą czy turystyką, jak i branżowe lub firmowe. Dobrze jest wybierać katalogi, w których wpisy i dodawane strony są moderowane, dzięki czemu katalog jest przejrzysty i z łatwością można tam odnaleźć interesującą nas stronę. W katalogach niemoderowanych nie ma miejsca na logiczny porządek, ponieważ wszystkie wpisy są dodawane automatycznie. Plusem tego jest fakt, że każda witryna będzie dodana, ale minusem, że nasza strona może wręcz zaginąć w gąszczu innych stron, które są nieuporządkowane. Mimo to warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego katalogu, w którym będziemy mogli umieścić naszą witrynę, aby każdy potencjalny czytelnik mógł ją bez przeszkód znaleźć.

Dodaj komentarz