Nowe media wypierają media tradycyjne

Nowe media wypierają media tradycyjne

Media papierowe mają w obecnych czasach coraz większe problemy. Coraz więcej gazet upada, ponieważ nie znajdują one tak wielu czytelników jak miało to miejsce w przeszłości. Eksperci zastanawiają się jaki może być powód tak poważnych zmian w zachowaniu odbiorców informacji prasowych. Wymienianych jest wiele powodów, ale wydaje się, że mamy tutaj do czynienia z jednym powodem jaki jest Internet. Internet doprowadza i doprowadzi do zmierzchu gazet, ponieważ oferuje czytelnikom darmowe informacje. Nie muszą oni już płacić za przeczytanie co dzieje się w Stanach Zjednoczonych lub w Kolumbii.

Teraz wystarczy wejść na Internet i sprawdzić potrzebne informacji, na którymś z darmowych portali. Takie sprawdzanie jest bardzo proste. Pieniądze nie są jednak jedynym powodem, dla którego gazety przegrywają walkę. Gazety lub ogólnie mówiąc prasa przegrywają, gdyż nie są tak szybkie jak Internet. Współcześni odbiorcy chcą być zawsze na bieżąco i chcą zawsze mieć jak najświeższe informacje. Nie da się tego zrobić w przypadku normalnie funkcjonującej gazety. Informacje w takim przypadku docierają później i dochodzi element drukowania. W Internecie nie trzeba niczego drukować. Wystarczy wejść na serwis internetowy i napisać artykuł a później go opublikować. Ludzie znajdą go natychmiast i pewne jest, że nie będą musieli na niego długo czekać.

Z tym problemem gazety nigdy sobie nie poradzą i dlatego należy spodziewać się ich ewolucji. Mniej prawdopodobne wydaje się, aby w przyszłości nastąpił rozwój dzienników. Zamiast tego powinny zacząć rozwijać się tygodniki i miesięczniki. Jest to dobra droga dla prasy, bo jeśli chodzi o podawanie szybki informacji to nie ma ona szans. Ma jednak szanse jeśli chodzi wysokiej jakości artykuły, wywiady oraz reportażu. Tutaj prasa może konkurować z Internetem i wcale nie musi przegrać z nim walki. Trzeba trzymać kciuki za prasę, bo bez niej nasza rzeczywistość informacyjno-kulturowa będzie bardziej uboga i nie będzie oferować takiej różnorodności.

Dodaj komentarz