Jakie zalety mają pożyczki pod zastaw dla firm?

Jakie zalety mają pożyczki pod zastaw dla firm?

Zastaw to rozwiązanie, z którego korzysta się niekiedy również w przypadku zobowiązań dla klientów indywidualnych, natomiast jest on szczególnie godny uwagi w zakresie kredytów biznesowych. Pożyczki pod zastaw dla firm mogą bowiem niejednokrotnie okazać się niezwykle przydatne.

Profesjonalną pomoc w zakresie pozyskiwania korzystnych pożyczek pod zastaw, a także bardziej szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć pod adresem https://podzastaw.biz/ – warto się z nimi zapoznać. Tymczasem chcielibyśmy skupić się na odpowiedzi na jedno konkretne pytanie: jakie są największe zalety tego typu produktów finansowych?

Niewielka ilość formalności zapewnia szybki dostęp do potrzebnej gotówki

Są takie sytuacje, w których czas gra ogromną rolę, więc złożone formalności związane z typowymi kredytami i pożyczkami mogą mocno dawać się firmie we znaki. Na szczęście nie trzeba się ich obawiać, sięgając po pożyczki pod zastaw. Charakteryzuje je relatywnie niewielka ilość formalności, dzięki czemu przedsiębiorstwo może w krótkim czasie uzyskać niezbędne finansowanie.

Firma ma duże możliwości w zakresie wyboru przedmiotu zastawu. Wśród popularnych opcji należy wymienić bez wątpienia ruchomości, takie jak maszyny czy środki transportu, a także nieruchomości. To jednak tylko początek, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastawić na przykład należności czy papiery wartościowe (akcje, obligacje). Poszczególne opcje mogą natomiast różnić się chociażby w zakresie tego, jaki procent wartości przedmiotu zastawu można pożyczyć.

Pożyczki pod zastaw są łatwiejsze do uzyskania

W przypadku pożyczek i kredytów bankowych można wskazać dwa podstawowe kryteria, które będą miały ogromny wpływ na to, czy ostatecznie wydana zostanie pozytywna decyzja kredytowa. Są to zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Pierwsza z nich jest wyliczana między innymi na podstawie przychodów firmy i jej aktualnego zadłużenia. Z kolei historia kredytowa jest związany z tym, czy potencjalny kredytobiorca dotychczas spłacał swoje zobowiązania czas.

Początkujące firmy czy też przedsiębiorstwa, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej mogą w związku z tym mieć problem z uzyskaniem kredytu. Pożyczki pod zastaw kierują się jednak zupełnie innymi zasadami. Zastaw stanowi znaczące zabezpieczenie spłaty zobowiązania, w związku z czym to on pełni najważniejszą rolę. Kluczowa jest wartość przedmiotu zastawu – im jest ona wyższa, tym na większą kwotę pożyczki można liczyć. Potencjalnie możliwe jest uzyskanie nawet kilku milionów złotych.

Dodaj komentarz