Pożyczka na spłatę US – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka na spłatę US – co warto o niej wiedzieć?

Wydatki, z jakimi spotyka się firma w trakcie swojej działalności bywają naprawdę wysokie. W związku z tym problemy finansowe nie są rzadką sytuacją. Kiedy braki w budżecie powodują, że nie jesteśmy w stanie zapłacić podatków lub składek ZUS, warto sięgnąć po pożyczkę na spłatę US. Z naszego artykułu dowiesz się na czym polega takie rozwiązanie.

Każda osoba decydująca się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej musi przygotować się na obowiązek płacenia podatków. Kwoty potrzebne do uregulowania płatności w US i ZUS mogą sięgać naprawdę wysokich stawek. Nic dziwnego, że do wykonania przelewu bardzo często konieczne jest najpierw otrzymanie wszystkich płatności od kontrahentów. Jeśli zwlekają oni z zapłatą, mogą pojawić się problemy. W takiej sytuacji nie warto czekać – lepiej skorzystać ze specjalnego rozwiązania, jakim jest pożyczka na spłatę US. Dzięki niej przedsiębiorca może uniknąć konsekwencji braku uregulowania podatków, a także uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami w US. 

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z pożyczki na spłatę US?

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że posiadanie zaległości w Urzędzie Skarbowym lub ZUS-ie może źle się skończyć. Niedotrzymanie terminu może prowadzić do takich konsekwencji, jak brak możliwości skorzystania z płatnego zasiłku chorobowego, a w sytuacji długiego uchylania się od dokonania płatności nawet egzekucja komornicza. Warto zaznaczyć, że jeśli mamy do czynienia z jednoosobową działalnością gospodarczą, to egzekucja nastąpi nie tylko z konta firmowego, ale również rachunku osobistego jej właściciela. 

Pożyczka na spłatę US to szybkie rozwiązanie, które umożliwia przedsiębiorcy spłatę zobowiązań i uniknięcie tych przykrych konsekwencji. Jej kwota może wynieść od kilku do kilkuset tysięcy, dlatego takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku wielu przedsiębiorców o różnorodnych potrzebach. Będzie również dobrą opcją, jeśli chcemy ubiegać się o inny produkt finansowy, w czym przeszkadzają nam zaległe płatności w US lub ZUS. Pożyczka sprawi, że uzyskamy zaświadczenie o braku zaległości, co zwiększy szanse na kredyt. 

Jak ubiegać się o pożyczkę na spłatę US?

Proces ubiegania się o pożyczkę na spłatę US nie jest skomplikowany. Produkt jest dostępny zarówno dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółkę, a także dla rolników posiadających własne gospodarstwo. Wystarczy wypełnić specjalny wniosek i dołączyć do niego kilka potrzebnych pożyczkodawcy dokumentów. Zaliczają się do nich takie pisma, jak oświadczenia o kwocie zaległości ZUS i/lub US czy wyciąg z konta firmowego.

Dodaj komentarz