Adwokat Garwolin. Kiedy należy skorzystać z usług kancelarii adwokackiej?

Pomoc prawników przydaje się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennym – szczególnie biznesowym – życiu. Oczywiście, adwokat doradzi nam w sprawach karnych, rozwodowych lub w trakcie sporu z naszym pracodawcą. Jednak na konsultacje mogą umówić się również te osoby, które potrzebują biznesowej porady z zakresu prawa. Bartłomiej Trochimiuk, czyli adwokat Garwolin, sprawdzi się w każdej z wymienionych sytuacji. Przeczytaj, dlaczego warto zapisać w telefonie kontakt do tego specjalisty i czym właściwie różni się prawnik od adwokata.

Kim jest adwokat Garwolin?

Zacznijmy od podstawowych definicji, które pozwolą nam lepiej zrozumieć prawniczy świat. Zwrotów takich jak ,,adwokat”, ,,radca”, ,,prawnik” czy ,,mecenas” wiele osób używa zamiennie. Czy słusznie? Nie do końca.

Aby ktoś mógł zostać określony mianem ,,prawnika”, musi ukończyć pięcioletnie studia, a tym samym zostać magistrem prawa. Będzie nim każdy adwokat, prokurator, notariusz czy sędzia. Jednak do sprawowania większości obowiązków prawniczych wymagane są dodatkowe kwalifikacje. Dlatego każdy adwokat jest prawnikiem, ale nie każdy prawnik jest adwokatem. Z punktu widzenia potencjalnych klientów tych specjalistów, najważniejsze będą różnice w ich kompetencjach. Bez ukończenia aplikacji adwokackiej nie zyskuje się między innymi prawa do reprezentacji strony sporu w sądzie. Z tego powodu to właśnie adwokat Garwolin jest dobrym wyborem w każdej sprawie.

Kiedy powinniśmy poprosić o pomoc adwokata z Garwolina?

Bartłomiej Trochimiuk, czyli właściciel kancelarii adwokackiej, oferuje swoim klientom pomoc prawną nie tylko w Garwolinie, ale także w Otwocku i okolicach. Ponadto, adwokat Garwolin świadczy również usługi w formie zdalnej. Możemy zwrócić się do niego o pomoc w wielu sytuacjach – jedną z nich jest posiedzenie sądowe. Na sali mogą spotkać się na przykład współmałżonkowie, którzy złożyli pozew rozwodowy. Adwokat Garwolin nie tylko pomoże wygrać sprawę swojemu klientowi – służy również poradą tym osobom, które chcą formalnie zakończyć swój związek, jednak za porozumieniem stron.

Wizytę w kancelarii warto odbyć także wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, czy pozew w naszej sprawie powinien zostać wniesiony do sądu. Dobry prawnik uchroni nas przed zbędnymi kosztami i pochopnymi działaniami. Osoba, która odbyła aplikację adwokacką, może reprezentować nas przed sądem, uczestniczyć w zbieraniu materiału dowodowego i przesłuchaniach.

Adwokat Garwolin pomoże zarówno tym klientom, którzy padli ofiarą przestępstwa, jak i tym, którzy sami złamali prawo. Istnieje oczywiście kilka szczególnie uzasadnionych przypadków, w których ten profesjonalista może nie podjąć się prowadzenia danej sprawy. Jest on jednak gotowy wysłuchać każdego, kto znalazł się w trudnej sytuacji.

Biznesowe porady prawne

Osobną kategorią działań adwokata jest pomoc udzielana przedsiębiorcom. Kancelaria adwokacka prowadzona przez Bartłomieja Trochimiuka ma w swojej ofercie specjalne pakiety prawne, które umożliwiają właścicielom firm uzyskiwanie porad dzięki opłacaniu miesięcznego abonamentu.

Dodaj komentarz