Co wybrać – ogrzewacz czy bojler?

Ogrzewacz czy bojler?

W każdym mieszkaniu niezbędne jest zamontowanie systemu podgrzewającego wodę, którą zużywamy do gotowania, mycia się, sprzątania mieszkania. Istotne jest, aby gorąca woda była dostępna na bieżąco – najlepiej tuż po przekręceniu kurka w kranie. Dzięki temu zużywa się mniej wody czekając na ogrzanie tej właściwej.

Bojlery pojemnościowe są popularnym rozwiązaniem stosowanym w wielu domach. Wśród ich zalet jest szybka dostępność gorącej wody na żądanie, niestety wadą jest generowanie dużych ilości energii potrzebnych do podgrzania zbiornika wody, a następnie utrzymania wody w zbiorniku w odpowiedniej temperaturze.

Dużo lepszym rozwiązaniem są przepływowe ogrzewacze wody, które zostały skonstruowane po to, by minimalizować koszty podgrzewania wody, a przy okazji zaproponować użytkownikom sposób na ekologiczne korzystanie z zasobów wodnych i energii. Mogą one być mocowane zarówno nad umywalką, jak i pod nią – na przykład w szafce łazienkowej. Zaletą mocowania nad umywalką jest szybszy czas ogrzewania wody, a co za tym idzie – mniejsze straty energii.

Zalety ogrzewaczy wody

Ogrzewacze Dafi, produkowane w całości na terenie Polski, są tanią alternatywą dla tradycyjnych bojlerów czy piecyków gazowych. Wykorzystują one nowoczesne technologie podgrzewania wody, dzięki czemu są nie tylko praktyczne i oszczędne, ale również ekologiczne.

Podgrzewacz przepływowy wykonany został z tworzyw sztucznych, co niweluje ryzyko korozji, która zanieczyszcza zbiornik bojlera oraz powoduje zmniejszenie wydajności grzałki. Zastosowanie tworzyw sztucznych w produkcji sprawia też, że ogrzewacze wody są bardziej ekologiczne, higieniczne i bezpieczne, a także prostsze w produkcji – a co za tym idzie mniej kosztują. Koszt ogrzewacza wody wynosi maksymalnie 200 złotych, podczas gdy ceny bojlerów w zależności od pojemności mogą kończyć się na 4 tysiącach.

Ekologiczne zalety ogrzewaczy

Przepływowe ogrzewacze wody są idealnym rozwiązaniem dla miłośników ekologii i dbania o środowisko. Pozwalają one podgrzewać tylko tyle wody, ile potrzebujemy w danej chwili – zatem nie tracimy energii na utrzymywanie temperatury wody wewnątrz bojlera. Również czas podgrzewania wody jest bardzo krótki, w rezultacie czego nie zużywamy litrów wody zanim uda nam się osiągnąć satysfakcjonującą temperaturę.

Względy ekologiczne nie są bez znaczenia w przypadku montażu nowoczesnych systemów podgrzewania wody w naszych domach – w dłuższej perspektywie mają one bowiem wpływ na stan naszych portfeli – a ogrzewacze wody są tańsze, a do tego wydajniejsze i tanie w eksploatacji!

Dodaj komentarz