Co zrobić aby wyjść z pętli kredytów

Jak doprowadziłem do takiej sytuacji

Skoro szukasz pomocy znaczy, że masz problem. Chcielibyśmy choć trochę pomóc ci wyjść z pętli kredytów i wskazać co naszym zdaniem powinieneś zrobić, aby wyjść na prostą. Aby zacząć działać musisz jednak zrozumieć, że to ty sam doprowadziłeś do takiej sytuacji. Nie chodzi nam o to aby wpędzić Cię w poczucie winy itp. Ma to na celu uchronienie Cię przed kolejnym błędem. Wiele osób, które pomija ten krok, po wyjściu z zadłużenia bardzo szybko wpada w kolejne. Aby wyjść z pętli kredytów musisz uświadomić sobie, że sam jesteś kowalem swojego losu i musisz znaleźć inne źródło dochodów, niż kredyt, aby spełniać wszystkie swoje marzenia.

Kredyt to nic złego

Nie chcemy przez to powiedzieć, że kredyt to coś złego i należy trzymać się od tej instytucji z daleka. Wszystko jest dla ludzi. Jednak trzeba do tego podejść z głową. Biorąc kredyt musimy się zastanowić czy nas na niego stać. Czy będziemy w stanie spłacać raty. Jeden czy dwa kredyty damy radę spłacać terminowo. Jednak wśród nas jest pewnie wiele osób, które na swoim koncie mają i po kilkanaście kredytów. Co więcej, żaden nie był koniecznością, a jedynie zachcianką.

Co zrobić aby wyjść z pętli kredytów

Jeśli już uświadomiliście sobie, że wpadliście w pętlę kredytów z własnej winy i chcecie wyjść na prostą, już jesteście na dobrej drodze. Aby ułatwić wam wyjście z pętli kredytów chcemy zapoznać was z terminem kredytu konsolidacyjnego. To nie kolejny zwykły kredyt. Ma on na celu spłacenie wszelkich waszych dotychczasowych zobowiązań i „zamienienie” ich w jeden kredyt. Ma on na celu ujednolicenie warunków kredytowania oraz zmniejszenie miesięcznej raty, poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Jeśli nie macie pieniędzy na spłatę wszystkich zobowiązań w terminie jest to dla was najlepsze rozwiązanie. Ponadto, uporządkujecie w ten sposób swoje finanse. Nie będziecie mieli już kilkunastu rat, których łączna suma przekracza wasze możliwości finansowe. W zamian do spłaty pozostanie jeden kredyt konsolidacyjny, z ratą, którą jesteście w stanie spłacić. Aby wyjść z pętli kredytów jest to dla was najlepsze rozwiązanie. Pamiętajcie jednak, że mniejsza rata to nie sygnał do tego, że możecie znowu się zadłużyć. Kredyt konsolidacyjny jest odpowiedzią na pytanie co zrobić aby wyjść z pętli kredytów i pomógł już nie jednej osobie. Musicie jednak zmienić swoje nawyki i zacząć wydawać tyle ile zarabianie, a nie żyć ponad stan z każdym dniem.

Dodaj komentarz