Trudny kredyt – jak się o niego starać

Kiedy mówimy o trudnym kredycie

Nawet jeśli nasze zarobki są przeciętne i nie mamy historii kredytowej w BIK. Co do zasady kiedy, staramy się o kredyt opiewający w granicach kilku tysięcy złotych, otrzymamy go w każdym banku. Jeśli jednak na swoim koncie mamy już inne zobowiązania, nasz historia w BIK nie jest idealna, zdarzyło nam się nie spłacać kredytu terminowo czy też nasza sytuacja finansowa jest nie zbyt ciekawa bank może nie być już tak chętny żeby oddać nam do dyspozycji środki pieniężne.

Właśnie w takiej sytuacji, kiedy to bank z jakiegoś powodu nie chce udzielić nam kredytu, mamy do czynienia z trudnym kredytem. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że nie otrzymamy trudnego kredytu. Jednak musimy wiedzieć jak się o niego starać.

Trudny kredyt – jak się o niego starać

Wielu z nas od razu jest świadomych, że ich sytuacja jest na tyle zła, że każde starania o kredyt są równoznaczne z tym, że starają się o trudny kredyt. Jeśli jednak wydaje nam się, że nasz zdolność kredytowa jest w porządku. Następnie samodzielnie składamy wniosek w banku i ku naszemu zdziwieniu , dostajemy decyzję odmowną. W takim przypadku również mamy do czynienia z trudnym kredytem, gdyż pojawiły się trudności z jego otrzymaniem.

Pytania o trudny kredyt to nie tylko to jak się o niego starać. Trzeba także wiedzieć czego w tym przypadku unikać. Jedna odmowa udzielenia kredytu z banku nie przekreśla naszych szans. Można powiedzieć, że jest dla nas informacją, że staramy się o trudny kredyt. W tym momencie nie należy bezmyślnie wysyłać do innych banków kolejnych wniosków o kredyt, z nadzieją, że gdzieś może się nam uda otrzymać potrzebne pieniądze. Należy pamiętać bowiem o tym, że trzy decyzje odmowne z banku mogą przesądzić o tym, że przez długi czas nie otrzymamy już kredytu w żadnym banku. Jak więc starać się o trudny kredyt.

Profesjonalny doradca kredytowy

W przypadku gdy mamy do czynienia z trudnym kredytem najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który specjalizuje się w pozyskiwaniu dla swoich klientów trudnych kredytów. Poza niezbędną wiedzą i doświadczeniem, taka osoba ma możliwość prowadzenia negocjacji z osobą decyzyjną w banku. Dzięki temu mamy znacznie większe szanse na otrzymanie trudnego kredytu.

Kiedy więc masz do czynienia z trudnym kredytem i zastanawiasz się jak się o niego starać musisz pamiętać żeby nie robić tego na własną rękę, a znaleźć profesjonalną firmę pomagającą pozyskać trudny kredyt.

 

Dodaj komentarz