Dlaczego nie mogę znaleźć taniego OC?

Dlaczego nie mogę znaleźć taniego OC?

Niestety. Rodacy słyną z narzekania i bycia zawistnym. Kolejną rzeczą jest to, że prawie wszyscy chcieliby zarabiać dużo i się przy tym nie narobić. Podobnie wygląda sprawa z tanim OC. Każdy kierowca usiłuje się dowiedzieć, w którym towarzystwie jest najtaniej? Złudną nadzieję dają media, które co jakiś czas tworzą tzn. rankingi ubezpieczeń. I co? Nic!

Dlaczego nie mogę znaleźć taniego OC? Bo źle się zabierasz do szukania. Jedno tanie OC dla wszystkich kierowców nie istnieje. Składkę oblicza się indywidualnie, więc nigdy nie będzie tak, że u danego ubezpieczyciela najtańsze OC otrzyma pan Wiesiek, cała jego rodzina, sąsiedzi, pracodawca, pani z mięsnego i lokalny polityk. Każda z tych osób ma szansę kupić tanią polisę, jednak nie należy się w tej kwestii oglądać na innych, tylko szukać najtańszego OC dla siebie.

Jak szukać taniego OC? Skąd wiemy czy polisa OC jest tania lub droga? Ponieważ porównujemy oferty. Niestety, często w zły sposób. Sąsiad pochwali się nam, że ma OC za 200 zł, a my tymczasem płacimy 1100 zł. Tyle, że sąsiad ma dwudziestoletniego grata, a my nową Scodę Fabia prosto z salonu. Nie mówiąc już o tym, że on jeździ bezszkodowo od lat, nam zaś OC czasem się zdarza stłuczka itd. Aby znaleźć tanie OC musimy zmienić taktykę.

Porównuj oferty OC! Jeśli chcesz mieć tanio, szukaj! Wykonaj kalkulację w porównywarce ubezpieczeń. U którego ubezpieczyciela mają najtańsze oferty dla twojego auta? Jeśli nie jesteś przekonany czy dobrze wypełniłeś formularz i chcesz mieć pewność że to aby na pewno najtańsze OC, możesz odwiedzić multiagencję ubezpieczeń. Czy najtańsza oferta OC pokrywa się z tym co pokazała porównywarka OC? Jeśli nie, upewnij się dlaczego. Może źle uzupełniłeś formularz podając informacje „na oko”? Jeżeli wciąż nie jesteś zdecydowany, porozmawiaj z agentem firmy u której obecnie się ubezpieczasz. Jaką nową stawkę ci zaproponuje? Mając pełne porównanie, wreszcie możesz wybrać najniższą z proponowanych ofert OC.

Niestety, za rok będziesz musiał zrobić to samo, bowiem promocje i taryfy zmieniają się co roku. Mimo wszystko warto. Pieniądze, które dotąd przepłacałem możesz spożytkować inaczej!

Dodaj komentarz