Jak starać się o kredyt konsolidacyjny

Pętla kredytów

W życiu każdego z nas może zdarzyć się sytuacja, w której nasze zarobki nie będą wystarczające na pokrycie wszelkich zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Samo wzięcie kredytu, jak się okazuje, nie jest problemem. Szczególnie tych, które opiewają na kwoty w granicach kilkuset złotych. Niekiedy myślimy sobie, że kwota 5 tysięcy złotych to nic wielkiego. Jeden, drugi, trzeci kredyt i okazuje się, że nie do końca byliśmy świadomi, że będzie to aż tak duże obciążenie dla naszego budżetu. Połączenie kilku, nawet niskich rat, daje kwotę, która nie jest już tak nie zauważalna. Co więcej może okazać się problematyczna. Ratunkiem dla takich osób może okazać się konsolidacja kredytów.

Konsolidacja kredytów

Kredyt konsolidacyjny jest po prostu jednym z rodzajów kredytów. To co odróżnia go od innych o fakt, że przeznaczony jest na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Założeniem kredytu konsolidacyjnego jest więc połączenie wszelkich wcześniejszych zobowiązań w jeden kredyt. Potocznie mówiąc, zaciągamy kredyt konsolidacyjny. Z pozyskanych w ten sposób pieniędzy spłacamy wszelkie wcześniejsze kredyty i pożyczki. W ten sposób, w miejsc dotychczasowych zobowiązań, pojawia nam się nowe w postaci kredytu konsolidacyjnego. Nie mamy już kilku różnych kredytów do jednoczesnej spłaty, a jedną ratę kredytu konsolidacyjnego.

Na czym polega konsolidacja kredytów

Jak już mówiliśmy konsolidacja to połączenie. Daje nam możliwość zmniejszenia miesięcznej raty kredytu poprzez wydłużenie okresu spłaty i ujednolicenie warunków kredytowania. Nasze wcześniejsze zobowiązania nie przepadną, a jedynie zostaną w całości spłacone środkami pieniężnymi pozyskanymi w formie kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób będziemy mieli do spłaty jedną ratę, nowego kredytu konsolidacyjnego. Wysokość raty będzie dostosowana do naszych aktualnych możliwości finansowych, a co za tym idzie, będziemy w stanie spłacać kredyt terminowo.

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny

Kiedy myślimy o kredycie konsolidacyjnym oznacza, że mamy już jakiś problem. Bank przed udzieleniem nam jakiegokolwiek kredytu bada naszą zdolność kredytową i historię w BIK. Nie wart więc w tej sytuacji działać w pojedynkę. Już trzy odrzucone przez bank wnioski kredytowe mogą oznaczać, że nie otrzymamy kredytu w żadnym banku. Nie należy więc wysyłać kolejnych wniosków o kredyt w ciemno. Pomóc nam w tej sytuacji może profesjonalna firma zajmująca się pomocą osobom zadłużonym. Lata praktyki, doświadczenie, wiedza na temat finansów i bankowości oraz fakt, że negocjują one warunki kredytowania z osobą decyzyjną w banku, daje nam większe szanse na pozyskanie kredytu konsolidacyjnego. Bez pomocy nie damy rady. Kiedy nie jesteśmy dla banku wiarygodni naszą sytuację uratować może tylko i wyłącznie profesjonalny pośrednik kredytowy. Jeśli potrzebujesz dalszych informacji, znajdziesz ich więcej tu.

Dodaj komentarz