Co to jest autoresponder? Poznaj żyłę internetowego złota!

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe dla swojej firmy?

Co to jest autoresponder to jedno z podstawowych pytań na które trzeba poznać odpowiedź

Podstawą dzisiejszego sukcesu w internecie jest stała komunikacja z odbiorcami. Musisz im dać dużo możliwości kontaktu z Tobą. Oczywiście dostępnych jest wiele form komunikacji – blog, fanpage, twitter, instagram i można by wymieniać wiele innych. Jednak ciągle najskuteczniejszym narzędziem jest mail. Wysyłanie maili ręcznie byłoby bardzo męczące, dużo skuteczniejsze jest wykorzystanie autorespondera. Pozostaje jednak pytanie co to jest autoresponder. Jeżeli chcesz zacząć zarabiać przez internet w inny sposób niż na blogu, to koniecznie powinieneś się tego dowiedzieć (a swoją drogą autoresponder może być świetnym wspomaganiem zarabiania na blogu)

Wiele osób ciągle nie wie co to jest autoresponder

Niby żyjemy w XXI wieku. Wszyscy którzy chcą zarabiać przez internet mają łatwy dostęp do wiedzy o tym jak to zrobić. Jednak cały czas wiele osób nie potrafi wykorzystać podstawowych narzędzi i nie ma o nich zielonego pojęcia. A na pytanie “Co to jest autoresponder” robią wielkie oczy, ponieważ nigdy nie słyszeli hasła “autoresponder”. Tymczasem jest to jedno z podstawowych narzędzi do zwielokrotniania zysków z zarabiania przez internet.

Za jego pomocą jesteś w stanie szybko i skutecznie dotrzeć do swoich odbiorców. Wpisu na blogu mogą nie zauważyć, bo większość nie będzie wchodziła codziennie. Na facebooku twoja wiadomość może zginąć w gąszczu tego co się tam dzieje. Mail też oczywiście może być pominięty, jednak są większe szanse, że zostanie przeczytany. Zwłaszcza jeżeli w mailach piszesz coś wartościowego.

Co to jest autoresponder i jakie ma możliwości?

Autoresponder to system do wysyłania maili na skalę masową. Jednak nie myl tego z wysyłaniem spamu. Żeby osoba trafiła do twojego autorespondera musi sama się zapisać na twoją listę. To tak jakby sama powiedziała “TAK, chcą otrzymywać od Ciebie e-maile”. Ponadto w każdej wiadomości jest link, do wypisania się z twojej listy. Więc jeżeli ktoś nie będzie chciał otrzymywać od Ciebie wiadomości, to po prostu się wypisze.

„Ten autoresponder to strasznie nieskuteczny musi być skoro każdy może wypisać się kiedy chce” – tak pewnie pomyślało wiele osób gdy przed chwilą dowiedziało się co to jest autoresponder. I w pewnym sensie mają rację. Jednak tylko w pewnym sensie. Autoresponder jest nieskuteczny jeżeli wysyłasz do swojej listy spam. Gdy będziesz pisał wartościowe wiadomości, to ludzie będą chcieli Ciebie czytać a Ty wyróżnisz się wśród maili, które otrzymują codziennie.

Największą zaletą autorespondera jest to, że możesz tam ustawić kolejkę maili. Co to oznacza? Możesz zaplanować co będzie wysłane od razu po zapisie na liście, co drugiego dnia, co trzeciego itd. Praktycznie nieograniczony ciąg wiadomości.

W tym punkcie kryje się cała potęga autorespondera. Możesz przygotować świetną kolejkę e-maili i w ten sposób za każdym razem gdy ktoś zapisze się na twoją listę adresową będzie otrzymywał maile automatycznie – bez konieczności twojej pracy.

Ty raz wykonasz swoją pracę, a ona będzie Ci przynosiła korzyści cały czas, póki osoby będą zapisywały się na twoją listę. Czy to nie jest genialne?

Ponadto masz w nim możliwość wysłania pojedynczego mailingu – wiadomości, którą otrzyma każda osoba, w dniu jej wysłania, bez względu na to kiedy zapisała się na listę. Świetna możliwość gdy chcesz powiadomić swoją listę np. o promocji, albo nowym produkcie.

Z tym opisem może trochę wykroczyłem poza odpowiedź na pytanie co to jest autoresponder, jednak za to poznałeś jego możliwości, funkcje i mogłeś zbudować swoje wyobrażenie o nim. A teraz dla tych co są bardzo skrupulatni.

Dodaj komentarz