Czy na blogu można zarobić PRAWDZIWE pieniądze?

Wiele ludzi gdy ich celem staje się zarabianie przez internet zastanawia się czy na blogu można zarobić. Są sceptyczni co do tej metody. Być może niektórzy już próbowali swoich sił i im się nie udało. A jak to mówią zadowolony klient powie 5 osobom, a niezadowolony 50.

Taka sama sytuacja może mieć miejsce gdy ludzie na forach pytają się czy na blogu można zarobić. Pojawia się kilka osób, którym się udało i kilkadziesiąt, które poniosły porażkę.

Czy na blogu można zarobić? Moja opinia

Krótko: tak, na blogu można zarabiać. Jest na to wiele dowodów i wystarczy rozejrzeć się trochę po sieci. Jednocześnie od razu Ciebie uprzedzę – to nie jest sposób na szybką kasę. Jeżeli taki w ogóle istnieje to zarabianie na blogu z pewnością do nich nie należy.

Tutaj żeby zarabiać potrzebujesz treści, regularnie pisanej, w dużych ilościach. To sprawia, że zanim zaczniesz zarabiać na blogu duże pieniądze potrzebujesz w to zainwestować dużo czasu, zanim inwestycja się zwróci. Raczej nie masz co liczyć na zarabianie po tygodniu, lub miesiącu.

Dlatego nie zastanawiaj się czy na blogu można zarobić. To jest możliwe jak najbardziej i są liczne dowody. Zastanów się czy Ty dasz radę wytrwać by odnieść sukces w zarabianiu na blogu. Bo duża część osób poddaje się szybko.

Co jest potrzebne do zarabiania na blogu

Jednak, żeby nie być gołosłownym, który na pytanie „czy na blogu można zarobić” odpowiada – tak, to podam Ci od razu elementy potrzebne do zarabiania na blogu. Ja dzielę je na dwie kategorie – techniczne i psychologiczne.

Z elementów technicznych musisz zadbać przede wszystkim o:

Ruch – blog żeby stał się miejscem dającym Ci zyski potrzebuje ruchu. Bez tego nie będziesz w stanie zarabiać. Sam w reklamy sobie klikał nie będziesz. A nawet jeżeli byś chciał to nie możesz bo zostaniesz zbanowany
Przygotowanie strony do zarabiania – czyli dodanie linków partnerskich, kodu google adwords. W skrócie – wrzucenie na stronę tego co umożliwi Ci zarabianie na niej. Niby takie oczywiste, jednak często o oczywistościach się zapomina.

A z kwestii psychologicznych, nietechnicznych to warto pamiętać o:

Wytrwałości – jest niezbędna. Wiele osób ma z nią problemy. A niestety bez wytrwałości zarabianie na blogu staje się bardzo trudne. A według mnie jest niemożliwe, bo poddasz się gdy nie będzie za długo efektów, a na nie trzeba po prostu czekać i jednocześnie cały czas działać.

Ciągłego rozwoju – coraz lepsze pisanie, nowa wiedza, budowanie relacji i ogólny rozwój. Musisz o tym pamiętać. Jeżeli chcesz zarabiać na blogu to nie możesz sobie pozwolić na pisanie na odwal. Musisz ciągle poprawiać tą umiejętność.
„Żelazności” – co to oznacza? Jeżeli zainteresujesz się zarabianiem na blogu, pozycjonowaniem i innymi tematami to zaczniesz zwracać uwagę na pewne aspekty na innych blogach. I co wtedy zobaczysz? Że wiele osób łamie pewne zasady. A mimo to właśnie te osoby łamiące zasady mają większe efekty niż Ty. Wtedy często przychodzi moment gdy człowiek zastanawia się czy na blogu można zarobić w takich warunkach. Czasem ciężko jest się nie złamać, jednak jest to ważne by osiągnąć prawdziwy sukces.

Oczywiście łamiąc zasady można osiągnąć sukces. Jednocześnie ciężko będzie Ci to zrobić w długotrwałej perspektywie. Dużo stabilniejszy i bezpieczniejszy jest rozwój oparty o stalowe zasady.

Dodaj komentarz