Identyfikacja wizualna firmy

Rzeczą kluczową w istnieniu każdej nowoczesnej firmy jest jej dobra identyfikacja wizualna. Katowice, Gliwice – niezależnie od tego, gdzie działa nasza firma, owa identyfikacja pozwoli jej być rozpoznawalną, ale i przyniesie wiele innych korzyści. To właśnie o nich zamierzamy napisać w tym artykule.

Z czym wiąże się postawienie na dobrą identyfikację wizualną?

Istnieje niebezpodstawne przekonanie, że identyfikacja wizualna jest rzeczą kluczową w działaniu każdej firmy. Klienci są wzrokowcami i, często podświadomie, przykładają uwagę do detali. Łatwo jest ich zniechęcić, ale też zainteresować – i to często samym logo, kolorystyką czy sloganem. Dobra identyfikacja wizualna jest w stanie:

uczynić naszą firmę bardziej rozpoznawalną – to ona ma za zadanie kojarzyć się klientom właśnie z nami. Nie można sobie w niej pozwolić na przeciętność – musi być nietypowo, charakterystycznie, ale i jednocześnie pozytywnie;
dać nam przewagę nad konkurencją – w branżach, w których na identyfikację wizualną nie zwraca się tak dużej uwagi (na przykład w budowlance), dobrze przemyślana jest w stanie dać nam ogromną przewagę i stać się atrakcyjniejszym względem całej konkurencji; być gwarantem jakości usług – właściwa identyfikacja wizualna wzbudza w naszych potencjalnych klientach zaufanie, również co do jakości naszych produktów czy serwowanych przez nas usług; zaufanie jest z kolei pierwszym krokiem do obustronnej satysfakcji;
„sprzedawać” – klienci naprawdę kupują oczami, a większym zainteresowaniem obdarzają firmy, których każdy element wygląda atrakcyjnie i estetycznie.
Podsumowanie

Postawienie na dobrą identyfikację wizualną własnej firmy może być najlepszą rzeczą, którą zrobimy – zarówno z marketingowego, jak i czysto ekonomicznego punktu widzenia. Może dać nam przewagę nad konkurencją i sprowadzić do naszej firmy mnóstwo zaciekawionych, gotowych do zostawienia w niej swoich pieniędzy klientów. Nigdy więc nie zaniedbujmy jej, już od początku starając się dopieścić ją, najlepiej przy korzystaniu z usług ekspertów w tym własnie temacie.

Dodaj komentarz