Awarie auta latem – które zdarzają się najczęściej?

Awarie auta latem – które zdarzają się najczęściej?

Skrajne warunki atmosferyczne są uciążliwe nie tylko dla nas, ale także dla naszych aut. Zbyt niskie i zbyt wysokie temperatury mogą być przyczyną wielu awarii, z którymi musimy sobie poradzić. Jak łatwo zauważyć Polskie lato jest z roku na rok coraz bardziej upalne. Ponad trzydziestostopniowe upały nie są już czymś dziwnym i coraz częściej jesteśmy narażeni na takie temperatury. Podczas takich upałów każde auto może być narażone na awarie, które są charakterystyczne dla takich warunków pogodowych. Jakie to awarie i jakie części auta powinniśmy szczególnie chronić latem?

Problemy z silnikiem

O przegrzanie silnika podczas upalnego dnia jest bardzo łatwo. Jest to jedna z częstszych awarii auta, które stale jest narażone na wysokie temperatury i ostre promienie słoneczne. Jeśli chcesz temu zapobiec, to regularnie sprawdzaj wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej w aucie. Fakt, że nagle wzrosła jest ostrzeżeniem, że silnik może się przegrzewać. Może to doprowadzić do jego uszkodzenia dlatego warto wiedzieć jak radzić sobie w takiej sytuacji.

Jeśli podczas jazdy zobaczysz, że wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej wzrósł, to zatrzymaj auto. Możesz np. zjechać na najbliższy parking lub pobocze. Odczekaj chwilę, zanim wyłączysz silnik i włącz maksymalny nawiew. Możesz też otworzyć maskę, jednak musisz pamiętać, że jest bardzo gorąca i dodatkowo, po otwarciu może się spod niej wydostać gorące powietrze – zrób to ostrożnie. Jeśli doszło do wycieku płynu z chłodnicy i podejrzewasz, że silnik mimo wykonania następujących czynności i tak uległ awarii, to zadzwoń po https://www.pomoc-drogowa-magdeburg.com.pl/. Pomoże Ci ona na terenie naszego kraju, a także Niemiec i przetransportuje Twoje auto bezpiecznie do Polski.

Awaria akumulatora

Tak jak wspomnieliśmy, upały przekraczające trzydzieści stopni Celsjusza nie są już w Polsce czymś zaskakującym. Niestety dla pracującego akumulatora jest to zdecydowanie za wysoka temperatura, która może powodować jego awarię. Podczas lata akumulator może się rozładowywać o wiele szybciej, ponieważ im większa jest temperatura powietrza, tym większa ilość prądu jest pobierana przez to urządzenie, nawet gdy auto jest unieruchomione.

Zanim więc wybierzesz się w długą podróż po Polsce lub za granicę to sprawdź poziom naładowania akumulatora. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy Twój samochód będzie w stanie przejechać kilkaset kilometrów i nagle nie zatrzyma się podczas trasy. Jeśli mimo wcześniejszego sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora i tak doszło do jego awarii, to możesz wezwać profesjonalną pomoc drogową. Jeśli znajdujesz się za zachodnią granicą to najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie https://www.pomoc-drogowa-magdeburg.com.pl/.

Dodaj komentarz