Lepszy płatny czy darmowy blog?

Blog darmowy jest celem większości osób chcących zarabiać w sieci. Nie chcą oni wydawać kasy na zarabianie w sieci, zwłaszcza, że nic jeszcze nie zarobili. Czy to jest dobre rozwiązanie? Nie da się określić czy blog darmowy jest zły, czy dobry.

Jeżeli zastanawiasz się czy zainwestować pieniądze w darmowego bloga, to ten wpis pomoże Ci podjąć decyzje. Jednocześnie pamiętaj, że nie zrobi tego za Ciebie. To Ty musisz zdecydować co robić, tutaj po prostu znajdziesz wady i zalety darmowego bloga.

Blog darmowy i jego wady

Jedną z największych wad jakie blog darmowy posiada jest to, że jego adres jest zwykle bardzo długi. Przez tak długą nazwę zapamiętanie darmowego bloga jest dużo trudniejsze niż zwykłej strony internetowej. Zresztą co wolisz “zarabiajprzezinternet.net.pl”, czy może “zarabiajprzezinternet.wordpress.com”. Jednocześnie z drugiej strony nazw domen, dla subdomeny jakiegoś portalu blogowego może być mniej, więc łatwiej Ci będzie wybrać nazwę bloga.

Drugi ważny argument to fakt, że darmowy blog należy w mniejszym stopniu do Ciebie, niż blog na własnym hostingu. Jeżeli złamiesz regulamin, to jest prawdopodobieństwo, że będziesz miał szanse zrobić kopię zapasową bloga, że utrzymasz dostęp do niego są marne. Ponadto na darmowych blogach często możliwości zarabiania są bardzo ograniczone. Dlatego zastanów się czy czy darmowy blog nie będzie Ciebie ograniczał.

Darmowy blog ma często ograniczenia techniczne w porównaniu do pełnej wersji oprogramowania. Widzę to nawet po wordpressie, próbowałem założyć go na stronie wordpress.com. Efekt? Po kilku minutach się zraziłem, bo blog oferował dużo mniej w porównaniu do tego co mogłem zainstalować na własnym hostingu.

Ponadto zastanów się czy na serio chcesz zarabiać w sieci. Jeżeli nie jesteś zainwestować kilkudziesięciu złotych w hosting i domenę, to możesz mieć ciężko zarabiać. Jeżeli wolisz wydać te pieniądze na przyjemności, to zaczynają się kłopoty.

Oczywiście jest kilka % ludzi, którzy mają faktycznie kłopoty finansowe i nie mogą znaleźć nawet tych kilkudziesięciu złotych. Jednak Ty sam wiesz, czy jesteś w stanie znaleźć te pieniądze, gdybyś nie kupił kilku rzeczy.

Zalety darmowego bloga

Największą zaletą jaką ma blog darmowy jest to, że nie musisz wydawać na niego kasy. To jest oczywiste. Podczas gdy inni płacą za hosting i domenę, Ty zostawiasz tę kasę w kieszeni (nie jest to dużo, jednak zawsze coś).

Darmowy blog umożliwia Ci testowanie swojej skuteczności zarabiania w internecie. Jednocześnie również to może być pułapka, bo takie “testowanie” kończy się najczęściej nic nie robieniem, lub działaniem na pół gwizdka. Przez to nie ma się efektów i nie zarabia się w sieci.

Na darmowym blogu dużo łatwiej jest znaleźć wolną domenę. Podczas gdy końcówki .pl, .com są już bardzo często tak pozajmowane, że ciężko jest znaleźć cokolwiek, to na darmowych blogach jest jeszcze sporo miejsca.

No i na koniec blog darmowy jest świetnym sposobem (i jedynym jaki znam) na zarabianie w sieci, dla osób, które na serio nie mogą zainwestować kilkadziesiąt złotych we własny biznes. Co prawda takich osób jest niewiele (większość po prostu woli wydać kasę na głupoty niż własny biznes), jednak jeżeli ktoś należy do tych osób, to jest to jego szansa

Dodaj komentarz