Kredyt studencki warunki – czy są korzystne?

Studia dzienne w Polsce nie wymagają płacenia czesnego, co nie znaczy, że nic nie kosztują. W końcu większość osób nie mieszka już w mieście, w którym chce studiować. Konieczna będzie wyprowadzka od rodziców i przeprowadzka do nowego lokum, wzrosną więc drastycznie koszty utrzymania. Nie każda rodzina jest na tyle zamożna, że wydatek rzędu kilkuset czy nawet ponad tysiąca złotych miesięcznie nie będzie problemem. Co prawda można pracować podczas studiowania, ale tylko w dni wolne od nauki lub wakacje. Nie pozwoli to na wygenerowanie sum, z których można się utrzymać cały rok. Rozwiązaniem tego problemu może być kredyt dostępny tylko dla studentów. Myśląc kredyt studencki warunki to pierwsze, co nas interesuje. Czy są one opłacalne? Jak duży kredyt można otrzymać?

Warunki kredytu studenckiego

Po pierwsze należy zaznaczyć, że nie każdy będzie w stanie taki kredyt otrzymać. Ma on pomóc najbiedniejszym, a więc osoby bardzo zamożne niewątpliwie przekroczą ustalany corocznie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego próg dochodowy dla kredytu studenckiego. Dodatkowo nie obejdzie się bez poręczyciela. Jeśli mamy niskie dochody, może pomyśleć o poręczeniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Będzie on jednak później pobierał niewielką prowizję od każdej transzy kredytu. Dobrą wiadomością jest to, że uzyskać kredyt studencki mogą zarówno studenci dzienni, jak i wieczorowi czy zaoczni.

Ile wynosi kredyt studencki

W zależności od naszych potrzeb możemy miesięcznie otrzymywać 400, 600, 800 lub 1000 złotych. Transze są wypłacane przez 10 miesięcy w roku, a więc tylko w czasie trwania roku akademickiego. To, co czyni go tak opłacalnym jest fakt, że zaczynamy go spłacać dopiero po dwóch latach od ukończenia studiów. W tym czasie możemy ustabilizować swoją sytuację finansową i rozwinąć się zawodowo. Dodatkowo do tego momentu nie są naliczane żadne odsetki od kredytu, a kiedy już zaczną się naliczać, będą bardzo niewielkie.

Gdzie można otrzymać kredyt studencki

Nie każdy bank w Polsce udziela kredytów studenckich. Tak naprawdę jest jedynie kilka możliwości, a każda z nich wiąże się z innymi warunkami. Na ogół będziemy musieli przygotować się na niewielką prowizję od wypłaty każdej transzy. Bywa także, że konieczne będzie założenie konta osobistego w danym banku. Warto więc zapoznać się z wszystkimi ofertami, a następnie wybrać tą, która jest dla nas najbardziej korzystna.

Jeśli interesuje nas kredyt studencki warunki, jakie on oferuje z pewnością będą dla nas korzystne. Jest to znacznie tańsza i wygodniejsza opcja niż chwilówki czy kredyty konsumenckie.

Dodaj komentarz