Blog za darmo – ile będzie Ciebie tak naprawdę kosztował?

Jeżeli chodzi o biznes, to są dwa główne środki, które możesz wykorzystać do jego budowy:

  • pieniądze
  • czas

Jeżeli nie masz pieniędzy, to musisz poświęcać czas. Jeżeli masz pieniądze, to możesz zyskać więcej czasu inwestując. Skutek tego jest bardzo prosty, bo gdy korzystasz z darmowych narzędzi to musisz i tak poświęcić czas na ich obsługę.

Ok, oszczędzasz w ten sposób pieniądze, jednak pamiętaj, że musisz zainwestować w to swój czas. I to jego duże ilości. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać, po prostu musisz być świadom, że będziesz musiał i tak inwestować. Może nie pieniądze, ale czas.

Dodatkowo tutaj pojawia się pewien paradoks – czasem gdy się więcej zainwestuje w biznes, to ma się większą motywację by działać. Jest tak bo za wszelką cenę chce się przynajmniej odzyskać zainwestowane pieniądze. A wiadomo, że przez internet najtrudniej zarobić pierwsze pieniądze i często po tym wydarzeniu idzie już z górki. Natomiast jadąc na darmówkach, często nie ma tej presji.

Mit 1: blog za darmo jest tak samo dobry jak ten na który musisz wydać pieniądze

Tu oczywiście jest ogromny temat do dyskusji. Jedni będą mówić, że jest tak samo dobry. Inni przyznają mi rację, jednocześnie zaznaczając, że darmowe blogi tylko delikatnie ustępują pola płatnym.

Jeżeli chodzi o darmowe blogi, to według mnie jedyną wartą zainteresowania opcją jest bloger. Jednocześnie próbowałem w nim działać i według mnie zostaje daleko w tyle za blogiem wordpress na własnym hostingu. Dużo mniejsza liczba wtyczek, dużo mniej szablonów, dużo mniejsza możliwość personalizacji.

Zresztą darmowe blogi mają ogromną wadę – są bardzo schematyczne. A dzisiaj wyróżnienie się na rynku, zwłaszcza zarabiania przez internet jest bardzo ważne.

Mit 2 Blog za darmo jest najlepszy na start

Ten mit już rozwaliłem wcześniej. Jednak to powtórzę, bo to istotne. Często gdy korzystasz z darmowych narzędzi, to nie ponosisz żadnych kosztów (a przynajmniej Ty uważasz, że ich nie ponosisz), przez to nie masz dodatkowej motywacji do działania.

W końcu co się stanie jeżeli stracisz kilka godzin pracy? Prawdopodobnie nawet tego nie odczujesz. Natomiast jeżeli będziesz miał zainwestować 100, 200 zł, to już masz dodatkową motywację by tego nie stracić i by pieniądze nie poszły na marne. Może to nie są gigantyczne kwoty, jednak kto chce być kilkaset złotych do tyłu?

A gdy już zarobisz pierwsze pieniądze, to dużo łatwiej jest powielić te efekty.

HIT: Darmowy blog umożliwia zarobienie tym, którzy na serio nie mają kasy

Jednocześnie wiem, że może się zdarzyć sytuacja, że jakaś osoba na serio nie ma pieniędzy. Może jej ledwie starczać od pierwszego do pierwszego i nie jest w stanie odłożyć ani złotówki. Sam wiesz, czy należysz do takich osób, czy jednak dasz radę znaleźć kasę jeżeli się sprężysz.

Takie osoby mogą założyć bloga za darmo, następnie rozpocząć zarabianie na blogu. Potem jeżeli będą chciały mogą przejść do płatnych narzędzi, lub wielopoziomowych programów partnerskich, by zwiększyć dochody.

Podsumowanie i rozwiązanie problemu

Blog za darmo według mnie jest dobrym rozwiązaniem tylko dla osób, które na serio nie mają kasy żeby zainwestować. Sam oceń czy jesteś jedną z nich. Czy może jednak znajdziesz pieniądze jeżeli ich poszukasz?

Jeżeli masz pieniądze, to warto je zainwestować. Jak chcesz tworzyć biznes, jeżeli nie jesteś w stanie włożyć tam pieniędzy? Chcesz brać a nic nie dawać? Pomyśl czy to jest w ogóle możliwe.

Dodaj komentarz